anasayfa / pencere-sey / yazarlar / Didem Özerman Ulcay Psikolojik Danışman
Didem Özerman Ulcay Psikolojik Danışman

Didem Özerman Ulcay, Uzman Psikolojik Danışman

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. 2000-2001 arasında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın İşlevsel Yetişkin Okuryazarlığı Programı’nda eğitmen olarak çalıştı. Eğitim Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktayken Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında yüksek lisansa başladı ve 2007 yılında tamamladı (Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri). Okuma edinimi konusunda birçok projede görev almıştır. 

2006 yılından beri özel bir ilköğretim okulunun Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı alanında Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktadır. 

 

 

 

 


yazarın yayınevimizdeki kitapları

heceden okumaya | peg - okumayı geliştirme dizisi
heceden okumaya, okumayı geliştirme dizisinin dördüncü ürünüdür. Kitap görünümünde bir kart oyunudur. Oyunun ön hazırlığı, kuralları ve farklı oyun seçenekleri “oyunlar nasıl oynanır” bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmıştır. heceden okumaya, okumayı yeni öğrenen, alfabedeki tüm harfleri tanıyan, ana hatlarıyla okumayı sökmüş ama henüz akıcı okumaya geçememiş çocukların okumasının hızlanması, otomatikleşmesi için tasarlanmış bir oyundur. Çeşitli öğrenme zorlukları özellikle, de “Özgül Okuma Güçlüğü (disleksi)” yaşayan çocuk ve yetişkinler için de yararlı olacaktır.

+ İncele


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®